Naše společnost se již od roku 2000 věnuje prodeji a montáží interiérových dveří a zárubní, realizaci podlah převážně vinylových a nabízíme v tomto oboru plný servis. Nabízíme pro Vás komplexní balíček služeb:

  •        Vyměření a odborné poradenství přímo u Vás ZDARMA
  •        Cenovou nabídku na základě Vašich požadavků ZDARMA
  •        Služby bytového architekta k realizaci ZDARMA
  •        Odbornou montáž našich výrobků
  •        Prodlouženou plnou záruku 

Jak vybrat interiérové dveře ?

Výběr interiérových dveří bychom neměli podceňovat. Interiérové dveře totiž dokreslují architekturu a styl celého bytu. 

1.       Výplň dveří

Nejprve je třeba vybrat výplň vnitřních dveří. Výplň je vhodné posuzovat podle toho, kde budou dané dveře do bytu umístěny a tudíž i jakým vlivům budou vystaveny.

a)      Voština – standardně se výplně dveří dělají z voštiny, což je papír formovaný do tvaru včelích pláství. Voština je lehká a oblíbená především díky ceně – voštinové výplně patří mezi ty levnější, nicméně dveře jsou také méně odolné, proto se hodí především do prostorů, kde budou dveře méně namáhány (raději do bytů než kanceláří, kde denně projdou desítky lidí).

b)      Děrovaná dřevotřísková deska (DTD) – odlehčená dřevotřísková výplň dveří je mnohem pevnější a mohutnější, dveře jsou také těžší a poskytují lepší izolaci proti hluku a mají delší životnost. Nejčastěji se používá pro běžně namáhané interiérové dveře.

c)       Plná dřevotřísková deska (DTD) – je nejdražší variantou a využívá se u speciálních dveří. Největší výhodou je odolnost proti namáhání a proražení.

 

2.       Povrch dveří

Stejně jako u výplně musíme při výběru povrchu interiérových dveří brát v úvahu, v jakém prostoru se dveře budou vyskytovat a co je může ohrozit. Jednotlivé úpravy povrchu vnitřních dveří se liší svou tloušťkou od 0,1 mm (fólie) přes 0,4 mm (CPL) až po dýhu o tloušťce 0,7 mm.

a)      Fólie – nejlevnější variantou úpravy povrchu dveří jsou fólie, využívají se pro standardní vnitřní dveře do interiéru bez zvýšeného zatížení.

b)      Laminát – pro domácnosti se středním zatížením se využívá CPL (neboli střednětlaký laminát). Laminátová vrstva je téměř k nerozeznání od pravého dřeva a navíc si i po letech zachovává původní vzhled (na rozdíl od dřeva, které ztrácí barvu kvůli dopadajícímu světlu). Dveře do bytu pokryté laminátem jsou odolnější a velmi vhodné proti běžnému poškození například domácíi mazlíčky nebo hračkami malých dětí. Kromě toho jsou odolné vůči čisticím prostředkům a tudíž i snadno udržovatelné. Silnějším materiálem je HPL neboli vysokotlaký laminát, který se využívá při vyšších zátěžích, nicméně pro domácnosti není nutný.

c)       Dýha – je dražší variantou úpravy, jelikož je vyrobena ze dřeva. Jedná se o tenkou vrstvu dřeva, tyhle dřevěné dveře jsou tedy náročnější na údržbu, náchylné k poškození a nevhodné do kanceláří apod. jako spíše do bytu.

d)      Masiv – jedná se o celodřevěné dveře, které jsou zároveň nejdražší variantou. Masiv i dýha vytváří dojem luxusu, ale je třeba podotknout, že vlivem dopadajícího světla mohou ztrácet barvu.

 

3.       Otevírání dveří

Zvolený typ otvírání interiérových dveří závisí především na prostoru, který máte k dispozici.

a)      Otočné dveře - nejčastěji se využívá otočných dveří, které jsou zavěšeny na pantech usazených v zárubních. Při montážo tohoto typu dveří do bytu je nutné počítat s prostorem potřebným pro otevření dveří (například je-li někde předsazená stěna, je nutné ověřit, zda neomezuje prostor pro dveře).

b)      Posuvné dveře – jsou vhodné především do menších prostor, kde šetří místo. Posuvné dveře se v interiéru umisťují na stěnu anebo do stavebního pouzdra (s tím je ale nutné počítatjiž při stavbě). Jediným omezením je, že do oblasti, kam se dveře vysunují nelze nic umístit ke stěně ani na stěnu.

 

4.       Pravé vs. levé dveře

Jak správně určit, o které křídlo se jedná? Je to jednoduchý, avšak při výběru dveří naprosto zásadní první krok.

a)      Jednokřídlé dveře – stouněte si tak, abyste dveře otevírali směrem k sobě. Levé dveře otevíráte směrem k sobě levou rukou a panty jsou vlevo. Naopak pravé dveře mají panty napravo.

b)      Dvoukřídlé dveře – urči se podle stejného principu, stoupnete si před dveře tak, aby se otevíraly směrem k vám a ty, které se otevřou jako první, jsou určující. Zároveň je na nich také umístěna klika.

 

 


Kontakt

Kupujidveře.cz

INTERIÉROVÉ STUDIO: (VZORKOVNA)
Mongolská 1546/2
Ostrava - Poruba
70800

Otevírací doba prodejny:
po - čt 9.30 - 18.00 hod
pa 9.30 - 16.00 hod


M: 737 817 075
M: 603 533 789
T: 596 941 320